Protest rowerzystów w Tylmanowej

Ponad 150 rowerzystów wzięło udział w dwugodzinnej akcji protestacyjnej na drodze wojewódzkiej numer 969 w kierunku Nowego Targu. Protest ma na celu zwrócenie uwagi, na prośby rowerzystów, którzy chcą, aby traktowano ich jako pełnoprawnych użytkowników drogi. W ten sposób uczestnicy akcji pragną przede wszystkim przypomnieć o konieczności budowy infrastruktury rowerowej oraz o uwzględnieniu pasa dla rowerów przy przebudowie drogi wojewódzkiej.

Protest miał związek z niedawnym wypadkiem 32-letniego mieszkańca Tylmanowej Zbigniewa Ziemianka, który jadąc na rowerze do pracy, został potrącony przez samochód dostawczy. Protestujący solidaryzując się z poszkodowanym przejechali trasę, którą codziennie jeździł do pracy. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę na konieczność budowy infrastruktury rowerowej.

Zbigniew Ziemianek został potrącony przez samochód w kwietniu tego roku. Doznał między innymi poważnego urazu głowy.  Teraz między innymi cierpi na zanik pamięci i wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Po proteście zorganizowano piknik charytatywny przez Komitet Społeczny „Razem dla Was”, na którym zaplanowano zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie poszkodowanego rowerzysty.

Wykop!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
*