Śląsk już myśli o pucharach. Pierwszym wzmocnieniem Jacek Kiełb

fot. Roger Goraczniak

Śląsk w minionym już sezonie T-Mobile Ekstraklasy zajął 4. miejsce, które premiowane jest grą w eliminacjach Ligi Europy. Żeby cokolwiek w nich ugrać, zespół Tadeusza Pawłowskiego musi jednak zostać wzmocniony. Jako pierwszy do Wrocławia trafi Jacek Kiełb.

Jacek Kiełb ma za sobą najbardziej udany sezon w karierze. Dla Korony Kielce strzelił 9 bramek i dodatkowo trzykrotnie asystował przy trafieniach swoich kolegów z zespołu. Mimo tego, tuż po zakończeniu rozgrywek, jasne było, że urodzony w 1988 roku piłkarz zostanie na dłużej w ekipie z woj. świętokrzyskiego. Były zawodnik m. in. Lecha Poznań podpisze ze Śląskiem najprawdopodobniej dwuletni kontrakt. O miejsce na skrzydle rywalizować będzie z Favio Paixao oraz Robertem Pichem.

Wiadomo również, że na kolejny sezon we Wrocławiu zostaje Krzysztof Ostrowski (w zeszłym sezonie 2 bramki oraz 5 asyst). Kontraktu nie przedłużono natomiast z Lukasem Droppą. Spekuluje się natomiast o powrocie do stolicy Dolnego Śląska Dalibora Stevanovica, który występował w Śląsku przez 2,5 roku, zdobywając m. in. mistrzostwo Polski. Słoweniec właśnie rozwiązał swoją umowę z Torpedo Moskwa i poszukuje nowego pracodawcy.

Wykop!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
*