Krakowskie kluby przed nowym sezonem T-Mobile Ekstraklasy

Wisła Kraków w słabym stylu zakończyła sezon i nie awansowała do europejskich klubów, co zarówno piłkarze, działacze, jak i kibice uznali za porażkę. Z kolei Cracovia pod koniec sezonu grała znacznie lepiej, jednak rywalizacja w grupie spadkowej nie jest na pewno tym, o czym marzą jej fani. Przerwa pomiędzy minionym, a kolejnym sezonem jest bardzo krótka, dlatego już teraz warto zastanowić się, na co stać krakowskie zespoły w nadchodzących rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy.

W przyszłym roku czekają nas mistrzostwa Europy, na których zresztą reprezentacja Polski ma bardzo duże szanse zagrać, dlatego też sezon rozpocznie się stosunkowo szybko. Pierwsza kolejka T-Mobile Ekstraklasy 2015/16 będzie miała miejsce już 18 lipca. W ten weekend Wisła podejmie na własnym boisku Górnika Zabrze, zaś Cracovia uda się na mecz z Lechią Gdańsk. Jeszcze wcześniej zmagania rozpoczną nasi pucharowicze, którzy już 2 lipca walczyć będą o przepustkę do Ligi Europy. Niestety kolejny sezon z rzędu drużyny z Małopolski nie dostąpią tego zaszczytu.

Szanse na to miała oczywiście tylko Wisła, która rywalizowała w grupie mistrzowskiej. Początkowo Biała Gwiazda zajmowała czwarte miejsce -promujące grą w eliminacjach Ligi Europy – jednak fatalna końcówka sezonu spowodowała, że ostatecznie krakowianie uplasowali się na 6. pozycji…

To tylko fragment tekstu o rokowaniach dla Wisły i Cracovii na następny sezon. Cały artykuł przeczytasz w najnowszym wydaniu Słowa Krakowa, które dostępne będzie już od poniedziałku.

Wykop!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




*