Medycyna naturalna. Irydologia. 

Rozmowa przeprowadzona z mgr. Markiem Jaskolą, specjalistą irydologiem.

Redakcja: Czym jest irydologia?  
Mgr Marek Jaskola: Irydologia jest dziedziną medycyny naturalnej, dzięki której na podstawie analizy tęczówek oka jesteśmy w stanie określić choroby przebyte, choroby obecne i choroby, które mogą się pojawić w przyszłości. Irydologia jest znana już od starożytności, najwcześniejsze wzmianki można znaleźć w grobowcu Tutenchamona. Z powodzeniem była ona stosowana też w Chinach oraz krajach Dalekiego Wschodu, niestety później ta wiedza poszła w zapomnienie. Dopiero węgierski lekarz Ignác Péczely (Ignaz von Peczely) odkrył tę metodę na nowo, obserwując rysę na tęczówce u sowy, która miała złamaną nogę. Z czasem, kiedy noga sowy zaczęła się goić, to rysa na tęczówce zaczęła stopniowo znikać. W dzisiejszych czasach irydologia stosowana jest między innymi w Indonezji, Chinach i Rosji. W Polsce irydologia traktowana jest po macoszemu, ponieważ nie jest uznawana przez oficjalny świat nauki. Jedynie niektórzy lekarze w Polsce o otwartym umyśle stosują lub honorują wyniki badań irydologicznych.   

Redakcja: Na czym polega praca irydologa?  
Mgr Marek Jaskola: Irydolog, dokonując oceny stanu zdrowia, opiera się między innymi na typie konstytucjonalnym tęczówki, kolorze tęczówki oka, kolorowych plamach na tęczówce oka, znakach szczególnych, do których należą między innymi zatoki, krypty, pierścienie kurczowe, obwódki dystroficzne, pierścień odpornościowy. Irydolog ocenia także stan źrenic, które także mają wpływ na ustalenie niektórych jednostek chorobowych.   

Redakcja: Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić i kiedy powinniśmy zgłosić się do gabinetu irydologicznego?  
Mgr Marek Jaskola: Do pierwszych sygnałów, jakie powinny nas zaniepokoić, należy między innymi pojawienie się różnego rodzaju plamek, kropek i kolorowych pierścieni na tęczówce oka. Takie zmiany mogą oznaczać pojawienie się jakiegoś problemu zdrowotnego. Badaniu irydologicznemu można poddać się też z ciekawości, profilaktycznie, a także, kiedy jesteśmy chorzy, a medycyna akademicka nie jest w stanie jednoznacznie postawić diagnozy. Można też zbadać się profilaktycznie, jeżeli podejrzewamy jakąś chorobę lub jesteśmy chorzy i chcemy się dowiedzieć coś więcej na temat naszego stanu zdrowia.   

Redakcja: Na co powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru irydologa?  
Mgr Marek Jaskola: Nie wszyscy irydolodzy są uczciwi wobec pacjentów. W naszych czasach namnożyło się bardzo dużo pseudo terapeutów, którzy nie mają zielonego pojęcia o irydologii oraz innych terapiach. Takie osoby wykonują pracę irydologa tylko na potrzeby szybkiego wzbogacenia się, nie zależy im na niesieniu pomocy. Jako uczciwy terapeuta, który zajmuje się irydologią od 1998 roku do dziś, magister pedagogiki i promocji zdrowia od 2011 roku, proponuję każdemu pacjentowi wybierającemu się do irydologa sprawdzanie kwalifikacji danego terapeuty.   

Redakcja: Kto korzysta z Pańskiej pomocy?  
Mgr Marek Jaskola: Badanie irydologiczne jest bezbolesną metodą diagnostyczną, dzięki czemu z badania mogą skorzystać również dzieci, z wyjątkiem dzieci do lat 4, ponieważ tęczówki w pierwszych latach życia nie są jeszcze w pełni wykształcone. Diagnoza postawiona przez irydologa jest wartościowa dla każdego, ponieważ oczy zdradzają nam prawie wszystkie choroby, dzięki czemu można szybciej zobaczyć, że coś jest nie tak.   

Redakcja: W jaki sposób może Pan pomóc swoim klientom?  
Mgr Marek Jaskola: Mogę pomóc, dokładnie diagnozując przypadek danego pacjenta, a następnie zalecając odpowiednie produkty zielarskie, dając skierowanie na inne zabiegi (na przykład na rehabilitacje), zalecenia na przeprowadzenie dodatkowych badań i konsultację u lekarzy specjalistów.    

Redakcja: Jakie zabiegi ma Pan w swojej ofercie?  
Mgr Marek Jaskola: Oprócz badania irydologicznego wykonuję także badania Biorezonansem Quantum, badanie Ryodoraku, badanie NLS. Badania można przeprowadzić razem bądź osobno. Preferowane jest jednak kompleksowe badanie irydologiczne, w skład którego wchodzi Biorezonans Quantum, Ryodorak i badanie NLS. Te badania pokazują pacjentowi faktyczny stan zdrowia.   

Badanie Biorezonansem Quantum pokazuje nam pracę narządów i stan zdrowia, dodatkowo dzięki niemu można zobaczyć, czy organizm jest zatoksykowany. Pokazuje ono także pracę układu hormonalnego, niedobory witamin, mikro i makro elementów. Analizuje skład masy ciała (tłuszcze, cukry, stan mięśni), pokazuje BMI, oblicza nadwagę i pokazuje poziom wody w organizmie. Badanie Biorezonansem Quantum jest uzupełnieniem i rozszerzeniem wcześniejszego badania irydologicznego. 
Badanie Ryodoraku podobnie jak biorezonans potwierdza badanie irydologiczne. W bardzo dokładny sposób opisuje ono konkretny przypadek. Na przykład, gdy podczas badania irydologicznego stwierdza się nerwicę ogólnoustrojową, badanie Ryodoraku rozbija nam to na części pierwsze, pokazując, co wchodzi w skład danej nerwicy. Mogą to być lęki, niepokój, brak wiary w siebie.  
Badanie NLS pokazuje nam stan pracy narządów, na podstawie którego stwierdza się dysfunkcje narządowe. Możemy w ten sposób ocenić złą pracę serca na skutek braku kolagenu w mięśniu sercowym, czego inne badania nie pokazują. Dodatkowo badanie NLS analizuje poszczególne narządy na obecność wirusów, bakterii, grzybów, pasożytów, metali ciężkich i alergenów. Standardowo analizuje się około 60 narządów, aczkolwiek pełne badanie NLS analizuje aż 500 funkcji narządowych.   

Redakcja: Czy planuje pan wprowadzenie innych zabiegów?  
Mgr Marek Jaskola: Tak, planujemy rozszerzenie naszej oferty o zabiegi z analizerem pola energetycznego, a także z aparatem z falą krótką. Planujemy także kupić dodatkowy aparat analizujący jednostki chorobowe w jeszcze szerszym zakresie. Rozszerzenie zakresu usług planuję wprowadzić z początkiem roku 2021.   

Redakcja: Czy jest możliwość wykonania badań bez wychodzenia z domu?  
Mgr Marek Jaskola: Tak, oczywiście. Istnieje możliwość wykonania badania irydologicznego online. W takiej sytuacji pacjent robi sobie dobrym aparatem fotograficznym zdjęcia tęczówek lub w tym celu udaje się do fotografa. Zdjęcie musi być duże i czytelne. Po zrobieniu zdjęć tęczówek pacjent/ka wysyła te zdjęcia e-mailowo. Jeśli zdjęcia są czytelne i możliwe do zdiagnozowania, wówczas dokonuję oceny stanu zdrowia z tęczówek, a także udzielam zaleceń e-mailowo. Dodatkowo proponuję konsultację telefoniczną z pacjentem w przypadku wątpliwości diagnostycznych. Badanie irydologiczne przeprowadzone online jest w pełni wartościowe i w niczym nie uchybia badaniom stacjonarnym.   

Redakcja: Oprócz gabinetu irydologicznego, współpracuje Pan także ze sklepem zielarsko-wielobranżowym. Na jakie dolegliwości mogą pomóc takie zioła i czy mogą one zastąpić inne leki? 
Mgr Marek Jaskola: Zioła działają bardzo wolno, ale też długotrwale w przeciwieństwie do leków chemicznych. W zależności od choroby można stosować odpowiednie zioła w celu wsparcia organizmu i działania leków, należy jednak pamiętać, że zioła nie zastąpią leków chemicznych. Ziołolecznictwo jest przydatne w różnych jednostkach chorobowych, pomaga także w zmniejszeniu dawek leków chemicznych, jak i w wycofaniu leku chemicznego (wyłącznie za zgodą lekarza prowadzącego).

Wykop!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
*