Pasja, ambicja i radość z wykonywanej pracy – Wywiad z Dariuszem Chilimoniukiem, właścicielem firmy Konsprojekt Sp. z o.o.

Wywiad przeprowadzony z Panem Dariuszem Chilimoniukiem, właścicielem firmy Konsprojekt Sp. z o.o., która specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu hal stalowych w nowoczesnych technologiach na terenie całego kraju.

Redakcja: Skąd pomysł na biznes?
Konsprojekt: Pomysł na biznes był wynikową naszych wcześniejszych zajęć. Wspólnicy: Dariusz Chilimoniuk pracował w ogólnopolskiej sieci sprzedaży materiałów budowlanych z tworzyw sztucznych, gdzie był odpowiedzialny za kontakt z producentami hal stalowych i producentów blach trapezowych na terenie kraju, a Mariusz Zienkiewicz pracował na stanowisku projektanta konstrukcji stalowej w dużym biurze projektowym. 

Redakcja: Co mają Państwo w swojej ofercie? Jak długo firma jest już na rynku?
Konsprojekt: Zajmujemy się wyłącznie budową hal, robimy to od 2007 roku. 

Redakcja: Czym wyróżnia się Państwa firma na tle konkurencji?
Konsprojekt: Mamy bardzo indywidualne podejście do klienta. Nie narzucamy swoich rozwiązań, ale staramy się wpisać w oczekiwania inwestorów, pomagając im jedynie w optymalizacji ich oczekiwań, potrzeb. Projektujemy i budujemy obiekty pod potrzeby naszych klientów. 

Redakcja: Co najbardziej lubi Pan w swojej pracy?
Konsprojekt: Najbardziej lubię tworzenie nowych hal, rozwiązywanie trudnych zagadnień budowlanych, kontakty z naszymi klientami, ich zadowolenie. Podoba mi się ciągły rozwój naszej firmy i budowanie renomy dobrego partnera w budownictwie dla klientów, dostawców, podwykonawców i oczywiście naszych pracowników.

Redakcja: Jakimi dużymi projektami mogliby się Państwo pochwalić? Dlaczego akurat one są powodem do dumy?
Konsprojekt: Jednym z ciekawszych naszych projektów jest budowa salonu samochodowego aut luksusowych w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Jest to bardzo prestiżowy obiekt, który wymagał od nas niezwykle kreatywnego podejścia pod względem projektowym oraz wykonawczym, ze względu na umiejscowienie, wielkość, kształt działki oraz niezwykle wygórowane oczekiwania inwestora co do funkcjonalności i estetyki obiektu. Udało nam się sprostać wszystkim wymaganiom inwestora. Nasza inwestycja została zauważona i doceniona przez Ogólnopolską Federację Pracodawców-Przedsiębiorcy.pl., za którą otrzymaliśmy tytuł „Orzeł Polskiego Budownictwa 2018” i Złotą Statuetkę Orła Polskiego Budownictwa 2018. 

Redakcja: Na stronie Państwa firmy widnieje wiele dyplomów i podziękowań. Przy jakich projektach Państwo pomagali i dlaczego akurat przy nich?
Konsprojekt: Najbardziej cieszą nas podziękowania różnych ośrodków, domów dziecka, którym w miarę naszych możliwości staramy się pomagać. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy sprawić potrzebującym dzieciom odrobinę radości. 

Redakcja: Czy uważa Pan swoją pracę za ciężką?
Konsprojekt: Na szczęście należę do tej grupy przedsiębiorców, którym codzienna praca, czasami trudna i odpowiedzialna, ciągle sprawia wiele radości. 

Redakcja: Co przy wykonywaniu takich projektów jest najtrudniejsze?
Konsprojekt: Mamy wielkie doświadczenie w budowaniu hal, dlatego nawet najtrudniejsze projekty traktujemy jak wyzwanie, a nie problem. 

 

Wykop!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
*