Loża Szyderców – powiew świeżości w grach bez prądu. [Wywiad]

„Loża Szyderców nie jest ograna do granic wytrzymałości jak większość podstawowych tytułów . Dodatkowo czas wytłumaczenia zasad Loży oraz jej rozłożenia jest podobny do przygotowania nachosów” ~ Danisz Tracz.

O pomyśle na grę z Daniszem Traczem rozmawiał Kamil Kuchta.


Kamil Kuchta: Jak powstał pomysł na Lożę Szyderców? 

Danisz Tracz: Bardzo spontanicznie. Dwóch znajomych odwiedziło mnie z propozycją wydania imprezowej gry karcianej. Decyzja zapadła w 10. minut i rozpoczęliśmy projekt. Kilka miesięcy później testowałem pierwszy egzemplarz na swoich studenckich imprezach.

K:W ostatnim czasie wróciła moda na gry planszowe i karciane. Dlaczego to tak atrakcyjna forma zabawy? 

D:Wydałem Lożę Szyderców, gdy wspomniane zainteresowanie grami bez prądu nabierało na sile. Loża to towarzyska gra imprezowa z elementami rywalizacji oraz oparta na czarnym humorze. Nasza gra stawia przede wszystkim na interakcję między graczami i dobrą zabawę i właśnie to wydaje się być tzw. ,,czynnikiem X”, który przyciąga graczy w coraz większym stopniu. Sam grywam czasami w inne tytuły i zawsze największą przyjemność daje wygrana i zmasakrowanie przeciwnika.

K:Na czym polega gra Loża Szyderców? Kto wygrywa? 

D:Loża przede wszystkim to festiwal niewygodnych pytań oraz jeszcze bardziej niewygodnych odpowiedzi. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze 13. punktów. Jest na to wiele sposobów takich jak udzielanie najlepszych odpowiedzi lub taktyczne wykorzystywanie kart akcji oraz interakcji z innymi graczami.

K:Na stronie www.lozaszydercow.com możemy znaleźć zakładkę „alkosprint”. Co to za gra? 

D:Jest to nasza wersja znanego Alkochińczyka. Darmowy dodatek do Loży, który można pobrać i wydrukować, aby podkręcić zakrapianą imprezę.

K:Dlaczego w trakcie imprezy warto wybrać Lożę Szyderców zamiast innej gry ?  

D: Większość podstawowych tytułów jest ograna do granic wytrzymałości. Dodatkowo czas wytłumaczenia zasad Loży oraz jej rozłożenia jest podobny do przygotowania nachosów. Warto zaznaczyć, iż Loża nie jest grą dla każdego. Wymaga od gracza przede wszystkim dystansu do siebie oraz świata, gdyż zawiera w sobie mnóstwo czarnego humoru, pojawiają się wulgaryzmy, nawiązania do różnych wyznań czy kultur społecznych.  

 

Wykop!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
*