Tylko natura – wywiad z Sylwią Wachulak z firmy Senses Hill.

Z Sylwią Wachulak, o naturalnych świecach rozmawiał Kamil Kuchta. 

– Dlaczego warto kupować naturalne świece?

Odpowiedź jest prosta – dla zdrowia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak niebezpieczne są parafinowe świece. Problem szkodliwości biernego palenia jest obecny w mediach, natomiast nie spotkałyśmy się z kampanią przeciw parafinowym świecom. Tak naprawdę dym ze świec parafinowych działa tak samo na nasz organizm jak bierne palenie.

Naturalne świece z wosku sojowego czy pszczelego nie wydzielają toksycznych substancji, bardzo ładnie się palą. Wpatrywanie w taki spokojny, jasny płomień bardzo odpręża i relaksuje.


– Z jakich surowców wytwarzacie Państwo świece?

Zależy nam na dobrej jakości naszych surowców. Używamy certyfikowanych, ekologicznych wosków sojowych, palmowych, a także pszczelich czy nawet rzepakowych. Korzystamy z bawełnianych knotów, które naturalnie impregnujemy.


– Jakie zapachy są najpopularniejsze wśród klientów?

Nie odpowiemy Panu jednoznacznie na to pytanie. Zapachy są bardzo indywidualną kwestią, zależą od preferencji, nastroju, a nawet pory dnia czy roku. Panie chętnie wybierają zapachy kwiatowe, pudrowe, choć orientalne także cieszą się powodzeniem. Biorąc pod uwagę, że mamy upalne lato, klienci chętnie sięgają po Zieloną Herbatę i Trawę Cytrynową. Zimą bezapelacyjnie królują nasze ulubione korzenne Ciasteczka Świąteczne, z cytrusową nutą. Zapachy, które wybrałyśmy do oferty wosków zapachowych oraz serii ECO WOOD, to tylko namiastka naszego zapachowego królestwa, którym dysponujemy. Można do nas napisać i zapytać o ulubiony zapach. Z pewnością wspólnie znajdziemy najodpowiedniejsze rozwiązanie.

– Co to są świece ECO WOOD?

W dużym skrócie drewno, szkło i naturalny wosk, spowite w zapachach natury. Zależało nam na stworzeniu świecy idealnej, autorskiej i niepowtarzalnej. Stąd szkło z polskiej huty, naturalny wosk sojowy, autorski projekt pokrywki z bukowego drewna, wykonanej przez zaznajomionego stolarza oraz zapachy inspirowane naturą. Warto zatrzymać się przy pokrywce, ponieważ jej zastosowanie jest szczególnie istotne. Poza chronieniem świecy przed utlenianiem zapachu pokrywka służy także jako podstawka. Wykonane w pokrywce – podstawce wgłębienie, uchroni świecę przed przesunięciem. Podstawka przyda się także jako oryginalny talerzyk pod filiżankę. ECO WOOD to seria czterech świec w różnych wielkościach w 10 wersjach zapachowych. Więcej informacji o serii ECO WOOD, a także innych produktach można znaleźć na naszej stronie internetowej www.senseshill.com.

Wykop!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
*