Łódź przygotowała projekt ustawy o dopalaczach

Łódź od wielu lat jest zaangażowana w walkę z dopalaczami. Teraz radcy z wydziału prawnego łódzkiego urzędu – Sebastian Bohuszewicz i Jarosław Stasiak we współpracy z łódzką prokuraturą przygotowali projekt ustawy, który trafił do Sejmu i będzie dalej procedowany na wniosek klubu Platformy Obywatelskiej.

– Łódzki pomysł na walkę z dopalaczami zakłada penalizację za produkcję, dystrybucję i posiadanie tego typu środków, podobnie jak to ma miejsce w przypadku narkotyków, gdzie przestępstwo jest ścigane przez policję, prokuraturę i stosowane są sankcje karne, a nie, jak dotychczas kary administracyjne. Zamiast szybko zmieniającej się listy substancji zakazanych projekt ustawy proponuje definicję środków psychoaktywnych w szerokim znaczeniu – tłumaczy Sebastian Bohuszewicz.

Nad podobną ustawą prace prowadzi również Ministerstwo Sprawiedliwości, ale – jak podkreślił Jarosław Stasiak – problem dopalaczy wymaga szybkiego rozwiązania ponad jakimikolwiek podziałami politycznymi, ponieważ jest niezwykle niebezpieczny w wymiarze społecznym.

Wykop!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
*