Odejścia lekarzy

Ze szpitala w Kwidzynie znów płyną niepokojące informacje. Tym razem ze szpitalem pożegnali się dwaj chirurdzy. Powodem były zbyt niskie zarobki.

– Przedstawiane oczekiwania finansowe, blisko 50-proc. wzrost stawki podstawowej, są zupełnie nieprzystające do realiów i niemożliwe do zrealizowania w całości. Dyrekcja szpitala, mając na uwadze zaawansowanie plany inwestycyjne, proponowała rozwiązania, które wychodziły naprzeciw niektórym oczekiwaniom płacowym, jednak nie zyskały one akceptacji lekarzy – powiedziała w komentarzu dla „Dziennika Bałtyckiego” Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka prasowa EMC Instytutu Medycznego z Wrocławia, który prowadzi szpital w Kwidzynie.

W Kwidzynie może funkcjonować dobry i nowoczesny szpital, jednak jego obecna sytuacja wymaga radykalnych zmian. Ich przeprowadzenie jest możliwe tylko we współpracy całego zespołu lekarskiego i pielęgniarskiego z dyrekcją. Powtarzające się każdorazowo – przy niespełnieniu stawianych żądań – groźby pozostawiania oddziałów bez zabezpieczenia uniemożliwiają długoterminowe planowanie i efekcie blokują skuteczną transformację szpitala – dodała.

Wykop!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
*