Automatyka zostaje w PHL

Dzięki wygranej 5:1 z Nestą Mires Toruń, hokeiści MH Automatyki Gdańsk zapewnili sobie utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. W toczonej do czterech zwycięstw serii wygrali 4:2.

Mimo że w walce o utrzymanie spotkały się dwie wyrównane drużyny, seria Play-Out od początku potoczyła się lepiej dla Automatyki. W pierwszym meczu w Toruniu gdańscy hokeiści zdołali wygrać 3:2, i choć w kolejnym meczu Nesta wyrównała serię po zwycięstwie 4:1, po dwóch kolejnych triumfach 6:2 i 4:2 Automatyka znalazła się w komfortowej pozycji. Serię mogła zakończyć już 10 marca, jednak zabrakło jej czasu na doprowadzenie do remisu i przegrała jedną bramką 3:2. 12 marca hokeiści z Gdańska nie zamierzali we własnej hali zawieść kibiców, których na meczu pojawiło się aż 3100. Drużyna wygrała pierwszą tercję 1:0, a kiedy w drugiej dołożyła 2 bramki, było jasne, że Nesta znalazła się w trudnej sytuacji. Choć udało jej się zdobyć honorową bramkę, Automatyka w 3 tercji dopełniła formalności strzelając na 4:1 i 5:1.

Nie wiadomo jaki los czeka drużynę z Torunia po porażce. Słychać pogłoski, że nikt nie spadnie z PHL, ale o tym dowiemy się najpewniej po zakończeniu sezonu. W przeciwnym razie może być to tymczasowy koniec hokeja w grodzie Kopernika.