Koniec sprzedaży mieszkań komunalnych

Wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski zdecydował o wstrzymaniu sprzedaży mieszkań komunalnych z bonifikatą. Decyzja jest podyktowana brakiem mieszkań komunalnych w mieście.

Eskalacja problemu nastąpiła po roku 2000, gdy radni zdecydowali o sprzedawaniu takich mieszkań z nawet 90% bonifikatą. Wielu mieszkańców z takiej możliwości skorzystało, przez co w puli mieszkań komunalnych zostało ich jedynie 12,5 tysiąca.

– W tej sytuacji sprzedaż mieszkań za 10 proc. ich wartości jest nieracjonalna. Niemniej liczę się z protestami, liczę się z tym, że wiele osób mnie znienawidzi. Ale los biedniejszych, którym mieszkania komunalne są dedykowane, bardziej mnie w tej sytuacji obchodzi niż to, że ktoś komuś nie zostawi mieszkania w spadku. Bo przecież z zajmowanych mieszkań lokatorzy nie będą wyrzucani, zatem nikomu nie stanie się krzywda – podkreśla wiceprezydent w rozmowie z Gazetą Wyborczą.
Władze Poznania liczą, że osoby, które nie będą mogły wykupić mieszkania komunalnego, zdecydują się na skorzystanie z programu PTBS zakładającego najem mieszkania z dojściem do własności.

Wykop!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
*