Koniec dobrej passy Lecha

A także kontynuacja fantastycznej formy piłkarzy gliwickiego Piasta. Gliwicki lider pokonał Kolejorza na swoim stadionie 2:0. Pewne zwycięstwo nad skrajnie nieskutecznym rywalem.

Pierwsza bramka padła jeszcze przed przerwą, gdy bramkarza gości pokonał Bartosz Szeliga, druga zaś w kilka minut po przerwie, za sprawą Josipa Barisicia. Co prawda po przełamaniu lechicie nie przegrali spotkania w siedmiu kolejnych meczach, ale z arcyskutecznym w tym sezonie Piastem nie mieli większych szans na sukces. Grad krytyki spadł szczególnie na głowę Thomalli, który miał być wielkim (i kosztownym, jak na polskie realia) wzmocnieniem poznańskiego teamu, ale w boju z gliwiczanami zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje. Mimo to – i pomimo fatalnej pierwszej części rundy – popularny Kolejorz zajmuje siódme miejsce, pozostając w górnej części tabeli. Solidny Piast kończy rok na pozycji lidera, z pięcioma punktami przewagi nad warszawską Legią.