PiS na czele sondaży. W sejmie tylko trzy ugrupowania?

Kto jesienią zasiądzie w sejmowych ławach? fot. Krzysztof Białoskórski / sejm.gov.pl

Prawo i Sprawiedliwość jest zdecydowanym liderem najnowszych sondaży wyborczych. Drugie miejsce, ale ze znaczną stratą, zajmuje Platforma Obywatelska, a trzecią siłą polityczną, według badań, jest obecnie komitet Pawła Kukiza, który jeszcze formalnie nie istnieje. Pozostałe partie mogą mieć wielki problem z dostaniem się do sejmu.

Z sondażu przeprowadzonego przez gazetę Polska Times, we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej „Dobra Opinia” (próba 6500 osób) wynika, że PiS uzyskałby 32,7 proc. głosów, PO 25,8 proc., a komitet Kukiza 19, 3p proc. Pozostałe formacje znajdują się pod progiem wyborczym: NowoczesnaPL (formacja Ryszarda Petru) otrzymałaby 4,6 proc. głosów; PSL 4,0; KORWiN 3,8; SLD 3,5; a Ruch Narodowy i Twój Ruch po 0,9 proc.

Nieco inne rozstrzygnięcia przynosi badanie przeprowadzone przez IBRiS dla Radia Zet. Jego liderem jest partia Kaczyńskiego, która uzyskała 35,5 proc. wskazań. Na PO postawiło 24. proc., zaś na komitet Pawła Kukiza 18,3 proc. W sejmie znalazłaby się jeszcze NowoczesnaPL z wynikiem 5,2 proc. Na dalszych miejscach PSL (4,2), SLD (2,9) oraz KORWiN (1,6).

Wykop!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
*