Reprezentacja Polski zagra z Grecją

16 czerwca na gdańskiej PGE Arenie reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się z drużyną Grecji. Pojedynek z mistrzami Europy z 2004 roku oficjalnie potwierdził dzisiaj PZPN.

Mecz z Grekami odbędzie się w oficjalnym terminie FIFA, a to oznacza, że możemy się spodziewać występu najlepszych piłkarzy obu ekip. Trzy dni wcześniej przed biało-czerwonymi bardzo ważne spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2016. Na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzymy się z Gruzją, którą w pierwszym meczu pokonaliśmy 4:0.

Grecy to sensacyjni mistrzowie Europy z 2004. Od tamtego czasu nie święcili już tak wielkich sukcesów, choć regularnie grywali na największych imprezach piłkarskich. Podczas Euro 2012 Polska trafiła z Grecją do jednej grupy. Tamten mecz zakończył się remisem 1:1.

W dotychczasowej historii obie drużyny spotkały się łącznie 16 razy. Nasza reprezentacja wygrała 10 spotkań, trzy razy zremisowała, a trzykrotnie mecz zakończył się zwycięstwem rywali.

W ostatnim czasie Grecja przechodzi jednak kryzys i najprawdopodobniej zabraknie jej podczas Euro 2016 we Francji, mimo że po raz pierwszy w historii wystąpią na tej imprezie aż 24 drużyny. Piłkarze z Półwyspu Bałkańskiego zajmują obecnie ostatnie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i pozostają bez zwycięstwa. Na pięć dotychczasowych spotkań dwa z nich Grecy zremisowali, a aż trzykrotnie schodzili z murawy jako przegrani. Szczególnie sensacyjna była porażka na własnym stadionie z piłkarskim „kopciuszkiem” z Wysp Owczych 0:1.

red.

Wykop!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
*