Debata wyborcza bez udziału Bronisława Komorowskiego

Oni wezmą udział w debacie

Bronisław Komorowski jest jedynym kandydatem na prezydenta RP, który nie weźmie udziału w dzisiejszej debacie wyborczej, która rozpocznie się o 20.25.  Wspierany przez Platformę Obywatelską polityk odmówił rozmowy ze swoimi konkurentami.

W debacie udział potwierdziło dziesięciu kandydatów: Andrzej Duda (PiS), Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Paweł Kukiz (bezpartyjny), Grzegorz Braun (bezpartyjny), Jacek Wilk (Nowa Prawica), Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia), Magdalena Ogórek (poparcie SLD), Adam Jarubas (PSL) oraz Janusz Palikot (Twój Ruch).

Urzędujący prezydent od początki kampanii wyborczej unika bezpośredniego starcia ze swoimi kontrkandydatami. Komorowski zapowiedział, że do debaty stanie dopiero wtedy, gdy dojdzie do drugiej tury wyborów. Polityk wspierany przez PO jest obecnie liderem sondaży, ale jego wyniki dają mu niewielką szansę na zwycięstwo już 10 maja. Początkowo badania opinii publicznej wskazywały, że Bronisław Komorowski cieszy się poparcie ponad 60 proc. wyborców, jednak ostatnio jego notowania spadły nawet poniżej 40 proc.

 

Wykop!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.
*